D.U.K.

Gydomasis jojimas ir žirgininkystė – gydymas ir ugdymas su žirgais. Užsiėmimų metu per bendravimą su žirgais, rūpinimąsi jais, jojimą siekiama gerinti fizinę ir emocinę savijautą. Šis gydymo būdas taikomas vaikams ir suaugusiems, vyraujant pažintinės raidos, emocijų ir elgesio sunkumams.  Daugiau informacijos čia.

Psichologinis konsultavimas  su žirgais – žirgus įtraukiantis pagalbos būdas žmonėms, siekiantiems emocinės gerovės. Šią paslaugą teikia bendradarbiaujantys psichikos sveikatos ir žirgų specialistai. Daugiau informacijos čia.

Hipoterapija – gydymas žirgo judesiu. Dažniausiai taikoma vaikams, turintiems fizinę negalią (dėl cerebrinio paralyžiaus, traumų ir kt.). Paslaugas teikia specializuoti fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai.

 

Dažnai girdime klausimą, kodėl pasirinkome bendradarbiauti su žirgais, o ne kitais gyvūnus. Štai keletas priežasčių:

  1. Asmeniškai patyrėme, kad bendravimas su žirgais – auginanti patirtis. Abi daugiau nei dešimt metų bendraujame su žirgais. Šalia jų mokėmės rūpestingumo, kantrybės, nuoseklumo, tvirtumo, įveikėme savo baimės ir priėmėme svarbius gyvenimo sprendimus. Taigi, pasirinkdamos bendradarbiauti su žirgais, remiamės ne tik profesine literatūra, moksliniais tyrimais ir kolegų įžvalgomis, bet ir asmenišku tikėjimu, kad tai, ką darome, yra prasminga.
  2. Žirgai – labai socialūs gyvūnai. Visi žirgai savo bandoje turi statusą bei vaidmenį, yra linkę burtis į mažesnes grupes. Kaip ir žmonės, žirgai yra unikalūs: jiems būdingos savitos savybės, nuostatos bei nuotaikos. Dėl šios priežasties, bendravimo strategijos, kurios veikia su vienu žirgu, gali visiškai netikti susitikus kitą. Visos šios žirgų savybės suteikia galimybę pažinti ir tobulinti savo santykių kūrimo ir palaikymo strategijas.
  3. Žirgai – dideli bei stiprūs gyvūnai. Žirgų dydis ir jėga neretai gąsdina žmones, todėl užduoties su žirgais atlikimas gali padėti įveikti baimes bei sustiprinti pasitikėjimą savimi. Šis procesas tampa metafora apie susidūrimą su kitomis iššūkius gyvenime keliančiomis situacijomis.
  4. Buvimas su žirgais reikalauja žmogaus darbo. Šiais laikais vertinama galimybė greitai ir lengvai patenkinti poreikius, patirti malonumą. Tuo tarpu užduotys su žirgais reikalauja nuoseklaus fizinio ir psichinio įsitraukimo bei darbo – svarbių gebėjimų siekiant užsibrėžtų tikslų kasdieniame gyvenime.

Psichologinio konsultavimo procese žirgai yra lygiavertė komandos dalis, aikštelėje jiems suteikiama galimybė visiškai laisvai judėti, spontaniškai reaguoti į tai, kas vyksta konsultacijoje. Darbe atsižvelgiama, kad šie gyvūnai – žolėdžiai, potencialios plėšrūnų aukos. Dėl savo prigimties žirgai turi gerai išvystytus neverbalinės kalbos gebėjimus. Jautrumas kūno kalbai žirgams suteikia galimybę tiesiogiai reaguoti į kliento siunčiamą žinutę – tai, ką sako kliento kūnas, jausmai, o ne verbalinė kalba, protas. Nejučia žirgai gali pradėti reaguoti į klientą taip pat kaip jo vaikai, draugai, sutuoktiniai ar bendradarbiai. Taigi, bendravimas su žirgais tampa klientų santykių simboliu, suteikia žmonėms galimybes čia ir dabar įsisąmoninti ir keisti santykių palaikymo būdus. Taip pat svarbu, kad žirgų elgesys, jiems priskirtos savybės gali tapti kliento vidinio pasaulio atspindžiu bei padėti geriau pastarąjį suprasti.

 

Gydomojo jojimo procese žirgai tampa mokytojais. Žirgai būdami dideli, stiprūs, draugiški ir linkę bendrauti, sudomina ir skatina dėl jų stengtis. Mokantis rūpintis žirgais, jodinėti, atliekant užduotis, lavėja kasdieniame gyvenime svarbūs įgūdžiai. Užsiėmimuose atsižvelgiant į žirgo norus, poreikius bei galimybes, taip pat mokomasi įvardinti ir atsižvelti į savuosius. Taigi, žirgai suteikia galimybę kurti lygiavertį, ugdantį ir gydantį santykį.

Apranga turi būti patogi, tinkama metų laikui, būtinas uždaras apavas.